Niemiecka firma STOLL, dobrze znana polskim rolnikom z takich produktów jak – ładowacz czołowy Robust czy kombajn do buraków V50, V200, V202 czy V300. W naszej ofercie posiadamy ładowacze czołowe firmy STOLL. Są to zupełnie nowe konstrukcje ładowaczy z zastosowaniem do dużych ciągników. Wysoka jakość produktów STOLL jest wynikiem zastosowania w produkcji stali wysokogatunkowej oraz wieloletniego doświadczenia w konstruowaniu maszyn rolniczych.

Przez dziesięciolecia STOLL był ważnym producentem odnośnie kombajnów do buraków cukrowych i maszyn do siana. Ładowacze czołowe do ciągników wytwarzane były od roku 1966. Wraz z przejęciem akcji przez Freudendahl Invest A/S w roku 1999 pożegnano się z techniką odnośnie buraków cukrowych. W kolejnych latach została też przeniesiona produkcja maszyn do siana do Danii do siostrzanej firmy-filii JF, aby można było dalej koncentrować się na rozwoju i produkcji ładowaczy czołowych. Poza tym produkty siostrzanej firmy JF są sprzedawane nadal w Niemczech i kilku sąsiednich krajach jako towar tej marki. Do zestawu produktów JF należą kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, wozy paszowe i sieczkarnie polowe.

Od wielu lat STOLL jest jednym z wiodących producentów ładowaczy czołowych na świecie. Właśnie w ostatnich latach STOLL wyraźnie wzmocnił swoją pozycję w tym segmencie dzięki koncentracji, innowacjom i dalszemu rozwojowi. Od listopada 2007 do maja 2009 wprowadzona została sukcesywnie najnowsza technologia ładowaczy czołowych STOLL ProfiLine FZ/FS dla ciągników od 50 do 300 KM (PS). W maju 2009 weszła seria CompactLine – po raz pierwszy STOLL oferuje zestaw ładowaczy czołowych dla ciągników Compact od 20 do 50 KM (PS) – a w maju 2010 pojawiła się kolejna seria STOLL EcoLine – dla ciągników od 50 do 110 KM (PS). Inżynierowie STOLL zwrócili tutaj szczególną uwagę na gospodarkę i efektywność.