Marka FLIEGL jest od dziesięcioleci symbolem jakości oraz przemyślanych i praktycznych rozwiązań dla rolnictwa. Są to zalety, dzięki którym firma Fliegl stała się numerem 1 w Europie w branży przyczep rolniczych. Niezależnie od tego, czy jest to przyczepa przechylna, oryginalna przyczepa zgarniająca, technika nawożenia gnojowicą, czy logistyka związana ze zbiorem plonów – firma FLIEGL zawsze posiada optymalne rozwiązania transportowe.

Motto FLIEGL -„To my tworzymy firmę Fliegl” ma na celu skupienie uwagi, która jest ważniejsza niż kiedykolwiek w dzisiejszym świecie: Rolnik, Ludzie, którzy stoją za pracą w rolnictwie i którzy dbają o to, by wszyscy otrzymywali codziennie żywność.

W Töging am Inn – przez ponad 15 lat zarządzanie całym rynkiem europejskim oraz projektowanie i produkcja były stamtąd kontrolowane. Na terenie zakładu o powierzchni 90 000 m² znajdował się najnowocześniejszy zakład produkcyjny, w którym rocznie produkowano ponad 2300 pojazdów dla różnych potrzeb. W 2013 r. stara lokalizacja została zastąpiona nową w Mühldorf am Inn.

Nowa siedziba firmy Fliegl znajduje się na terenie o powierzchni 30 hektarów. Przeniesienie siedziby firmy z Tögingu do Mühldorfu jest największą inwestycją w historii firmy Fliegl Agrartechnik. Obecnie prawie 350 pracowników, z czego 36 stażystów, pracuje w ultranowoczesnym zakładzie z innowacyjną technologią magazynową i produkcyjną.

Najnowocześniejsze systemy laserowe są wykorzystywane do obróbki szerokiej gamy rur i profili. Należą do nich dwa lasery do cięcia rur, laser do cięcia dwóch rur i zaawansowany technologicznie laser do cięcia blachy. Dzięki nowym laserom rurowym można ciąć na wymiar nawet skomplikowane kształty i elementy specjalne. Lasery do cięcia rur mogą być obciążane profilami o długości do 6 metrów i maksymalnej masie 2000 kilogramów. Ponieważ z rury można wycinać dowolne kontury, możliwa jest również bezproblemowa produkcja pojedynczych części.

Do tej pory surowiec musiał być cięty na żądane wymiary w czasochłonnym procesie. W nowej fabryce firmy Fliegl lasery rurowe o mocy 2000 watów znacznie upraszczają ten etap produkcji. Przetwarzają one szybko, precyzyjnie i w pełni automatycznie profile stalowe, które są następnie poddawane dalszej obróbce.