Ładowacze czołowe STOLL FZ/FS ProfiLine – poziomowanie Z-kinematik

  1. Dużo siły, niska masa własna, dzięki wykonaniu z drobnoziarnistej stali
  2. Wysokie wartości unoszenia i zrywania
  3. Optymalne kąty nabierania i wysypu
  4. Wysokość unoszenia do 4,55 m

Ładowacze czołowe STOLL stawiają na jakość w każdym detalu.

Solidnie i innowacyjnie.

Konstruktorom STOLL ponownie udało się w innowacyjnym, mocnym i wydajnym ładowaczu czołowym połączyć sprawdzoną technikę z całkowicie nowymi rozwiązaniami technicznymi. Bardzo szybko przy co-dziennej pracy docenią Państwo zalety mechanicznego prowadzenia równoległego z kinematyką Z, funkcji dodatkowego nagarniania oraz szybkiego opróżniania. Do tego dochodzi doskonała widoczność dzięki ułożonym w ramieniu ładowacza drążkom sterującym i spłaszczonej rurze poprzecznej. Ulokowane wewnątrz przewody hydrauliczne dbają o niezakłóconą optykę. Każdy centymetr tego ładowacza jest przemyślany i wprost promieniuje najwyższą jakością. Wejdźcie Państwo na ciągnik i cieszcie się swoim nowym ładowaczem FZ / FS.

Nowe ładowacze czołowe STOLL FZ dla ciągników o mocy od 70 do 300 KM łączą wszystkie cechy takie jak siła, stabilność, wydajność ładowania i nowoczesny wygląd z innowacyjną koncepcją ładowacza. Funkcjonalność i inteligentne rozwiązania techniczne wyróżniają ten niezwykły ładowacz czołowy, a dzięki wysokiej wydajności i komfortowej obsłudze przekonają się Państwo o tym w codziennej pracy.

Jest to innowacja, jakiej zapewne oczekiwali Państwo od nowych ładowaczy STOLL. Mechanicznie równolegle prowadzone ładowacze – również z kinematyką Z – istniały już wcześniej. STOLL jednak jako pierwszy producent zrealizował umiejscowienie drążka sterującego wewnątrz dźwigara wahacza. To genialne rozwiązanie poprawia nie tylko pole widzenia przy pracach z ładowaczem, ale także w pewnym stopniu upraszcza konstrukcję ładowacza czołowego. Koncepcja ta oferuje możliwości, które dotychczas można było realizować tylko przy hydraulicznym równoległym prowadzeniu ładowacza.

Dzięki specjalnej konstrukcji – bez położonych na górze drążków sterujących – uzyskuje się dobry i pełny widok na materiał ładunkowy i na drogę z przodu przed ładowaczem oraz z jego boku, co umożliwia bezpieczny i szybki załadunek. Kinematyka Z punktuje także wydajnością siły udźwigu. Osiągane wartości od razu dają się zauważyć. Będą Państwo z całą pewnością zachwyceni potężną mocą tego ładowacza.

Doskonała wydajność i zdolność przeładunkowa poprzez optymalne dopasowanie do traktora.

Sposób budowy kinematyki Z z leżącym wewnątrz dźwigara drążkiem sterującym wywiera korzystny wpływ na idealne wypozycjonowanie ładowacza czołowego w stosunku do traktora. Brak drążka sterującego u góry umożliwia ulokowanie ładowacza czołowego tuż obok kabiny, a więc bliżej centralnego punktu ciężkości traktora. Mimo tej bliskości szyba przednia daje się w większości przypadków otworzyć, a obciążenie osi przedniej zostaje zredukowane. Ciągnik jest więc mniej przeciążony i eksploatowany, a za to wzrasta jego wysoka trwałość i długa żywotność.

Sterowanie ładowaczem – joystick mechaniczno-elektryczny – standard

Sterowanie ładowaczem odbywa się poprzez dźwignie umieszczoną w kabinie ciągnika po prawej stronie kierowcy w wygodnej odległości co daje wysoki komfort obsługi i umożliwia dokładny, bezpieczny załadunek.

5 funkcji podstawowych:

  • Ładowacz PODNOSZENIE
  • Ładowacz OPUSZCZANIE
  • Narzędzie NABIERANIE
  • Narzędzie WYSYP
  • Ładowacz POZ. PŁYWAJĄCA

Dwoma przyciskami dźwigni można sterować dodatkowymi funkcjami hydraulicznymi zależnie od narzędzi hydraulicznych – sterowanie 3 i 4 układem hydraulicznym ładowacza

Sterowanie ładowaczem – joystick elektroniczny Pro Control – opcja
Sterowanie ładowaczem jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Z dużą łatwością sterujemy ładowaczem z możliwością wykonywania dwóch czynności jednoczenie.

Szybkozłącze HYDRO FIX – opcja

Hydrauliczne połączenie ciągnika i ładowacza dokonywane jest w wersji standardowej, przez szybkozłącza. Barwne oznakowanie poszczególnych przyłączy, wyklucza pomyłki. Większy komfort oferuje złącze hydrauliczne HYDRO-FIX. W jednym zespole zgromadzono 4 przyłącza dołączane,
lub odłączane równocześnie. HYDRO-FIX dostarczany jest także do szybkiego łączenia narzędzi z 3, lub 4 obwodem sterowania

Wsporniki zabezpieczające – „stopy podporowe” – standard

Beznarzędziowa obsługa, bezpieczne odstawianie, samoblokujące, automatyczne ustawienie wysokości na zapadkach. Wsporniki zabezpieczające składają się podczas pracy ciasno w słupki – dając więcej przestrzeni pod uniesionym ładowaczem, do załadunku wysokich przyczep.

Szerokie, tulejowe łożyskowanie – łatwy dostęp.

Precyzyjne prowadzenie i wielka trwałość. Łatwość konserwacji, dostępne z zewnątrz punkty smarowania.

Proste ryglowanie narzędzi – standard

Ryglowanie automatyczne, kontrola z fotela kierowcy. Bezpieczne odryglowanie od zewnątrz.

Szybki system zaczepiania ładowacza do ciągnika – standard

Tysiąckrotnie sprawdzony system najazdowy STOLL pozwala zaczepiać lub odczepiać ROBUST F bez trudu i w krótkim czasie. Do rozkładania i składania wsporników, nie używa się żadnych narzędzi – nie ma tu też żadnych luźnych sworzni i zawleczek. Ta czynność jeszcze nigdy nie była tak prosta !!!