Siedziba firmy i główny zakład produkcyjny mieści się w Gliwicach, w okolicy autostrady A4. Na terenie o powierzchni 2 ha firma zatrudnia aktualnie 130 osób.

W stale poszerzającej się gamie produktów MANDAM znajdują się maszyny uprawowe do podorywki, do orki (pługi),maszyny do pielęgnacji terenów zielonych oraz narzędzie do mechanizacji robót w gospodarstwie rolnym. Oferta ta jest uzupełniana przez maszyny z importu: kosiarki bijakowe i wysięgnikowe włoskich firm F.I.N.A. i Tifermec oraz sprzęt do zimowego utrzymania dróg szwedzkiej firmy Trejon – Optimal, a także siewniki APV oraz Delimbe.

Powstanie firmy MANDAM datuje się na 2 wrzesień 1991 roku, kiedy to nawiązano bezpośrednią współpracę z niemieckim producentem maszyn rolniczych, przy produkcji bron łąkowych. W pierwszym etapie działalności firmy asortyment ograniczał się do maszyn wykorzystywanych do pielęgnacji terenów zielonych – brony łąkowe, walce łąkowe, paśniki. Z biegiem czasu gama produktów ciągle się poszerza.

W pierwszym okresie działalności cała produkcja odbywała się obiektach dzierżawionych. Po ich wykupieniu, przystąpiono do ich modernizacji i rozszerzania asortymentu produkcji. Dzięki dotacjom unijnym zbudowano malarnię, wyposażono nową hale produkcyjną w maszyny CNC i skonstruowano kilka maszyn rolniczych, które cieszą się dzisiaj dużym zainteresowaniem rolników w kraju i za granicą.

W 2012 roku oddano do użytku nową halę produkcyjną wraz z biurowcem gdzie zdecydowanie poprawiono warunki pracy i obsługę klientów. Najważniejszą dewizą działalności firmy MANDAM jest jakość produktów, ochrona środowiska, bezpieczeństwo klienta, serwis i indywidualne przystosowanie osprzętu maszyn do rodzaju gleby w danym regionie. W naszych produktach zastosowano patenty, wzory zastrzeżone i wiele rozwiązań technicznych ułatwiających obsługę maszyn. Chcąc stale się rozwijać, tworzymy maszyny oparte na własnej idei czego przykładem może być chroniona patentem Brona HYBRO.