Bo proste rozwiązania są najlepsze!

Właśnie takie motto towarzyszyło inżynierom Massey Ferguson podczas konstruowania nowej serii 4700. Ciągniki Massey Ferguson serii 4700 charakteruzują się solidną konstrukcją i prostotą obsługi, dzięki czemu traktory te mogą pracować niezawodnie przez wiele lat.

Wraz z nową światową serią ciągników, Massey Ferguson przyjął koncepcję ciągnika o mocy poniżej 130 KM i przeprojektował go od podstaw po to, aby zaspokoić potrzeby obecnego i przyszłego rolnictwa. W tym przedziale mocy, żadna inna marka nie oferuje tak szerokiej oferty wyposażenia i akcesoriów, stworzonych by dopasować Twoją maszynę specjalnie do sposobu w jaki zamierzasz ją wykorzystywać na swoim gospodarstwie.

Inżynierowie Massey Ferguson posiadają rolnictwo we krwi. Wiedzą doskonale, jak bardzo istotne jest, aby ciągnik potrafił sprostać kaprysom natury tak często występującym podczas prowadzenia działalności rolniczej. Nieważne czy wykorzystujemy w pełni dni z dobrą pogodą, których jest coraz mniej, aby zdążyć na czas w pracach polowych, czy jest to praca z inwentarzem, możesz polegać na tych ciągnikach przez cały rok, niezależnie od pogody i okoliczności. W ciągnikach MF serii 4700 każdy element został wykonany i zamontowany z najwyższą starannością po to, aby zapewnić niezwykłą niezawodność i wytrzymałość maszyny.

Dostępne modele MF serii 4700:

Silnik AGCO POWER 3-cylindrowy

Silniki AGCO POWER są skonstruowane specjalnie do zastosowań w rolnictwie, każdy silnik jest zbudowany, aby wytrzymać najtrudniejsze i najbardziej wymagające zastosowanie. Wydajności jest uzyskiwana dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu i imponującej mocy. Nowy silnik w pełni spełnia wymagania dotyczące emisji spalin, a dzięki nowej zwartej konstrukcji zapewnia łatwy dostęp do chłodnicy. Kompaktowa budowa silnika umożliwia zastosowanie obniżonej maski, a przez to uzyskanie lepszego pola widzenia. Operator ma nieporównywalne pole widzenia zarówno na drodze publicznej , na polu jak i podczas pracy z ładowaczem czołowym 3-cylindrowe silniki z układem Common Rail specjalnie przygotowane dla ciągników MF serii 5600 posiadają wyjątkowo zwartą konstrukcję, dzięki czemu pojemność zbiornika na paliwo jest duża, a przez to możliwe jest przepracowanie większej liczby godzin bez konieczności tankowania. Obliczając precyzyjnie wymaganą dawkę paliwa przez silnik, która może być podana w każdej chwili, układ zapewnia optymalne spalanie paliwa przy jednoczesnym zachowaniu czystej i niezawodnej mocy.

Siła sprostająca każdemu zadaniu

Słynny z niezawodności, wytrzymałości oraz niskiego zużycia paliwa, trzycylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 3.3 litra stanowi serce ciągników Massey Ferguson serii 4708 i 4709 dostarczając od 85 KM do 95 KM. Ciągniki oraz ich silniki pochodzą z tej samej fabryki. Możesz być zatem pewien, że zostały wykonane z najwyższą starannością, dokładnie na tym samym poziomie, gwarantując kompatybilność i wydajność, która nie może być lepsza.

Oszczędny w paliwie, cichy podczas pracy

Silniki wykorzystywane w ciągnikach Massey Ferguson serii 4700 były skrupulatnie projektowane, co gwarantuje wysoki moment obrotowy dostępny w szerokim zakresie prędkości obrotowych. Maksymalny moment obrotowy jest dostępny przy niskiej prędkości obrotowej silnika: w modelu MF 4708 już od 1500 obr./min. Dzięki niskiej prędkości znamionowej silnika wynoszącej 2200 obr./min. nie tylko uzyskano niskie zużycie paliwa, ale także obniżono poziom hałasu, gwarantując niższe rachunki za paliwo oraz wyższy komfort operatora.

Przekładnia wygodna w obsłudze

W serii 4700 zastosowano nową, w pełni zsynchronizowana przekładnię, zapewniającą dwanaście przełożeń w przód i tył. Sześć przełożeń od 4-12 km/h jest dostępnych w najczęściej używanym zakresie prędkości roboczych, podczas gdy prędkość maksymalna wynosi 40 km/h.

Wybór odpowiedniej prędkości jazdy dopasowanej do określonej pracy jest niezwykle komfortowy, dzięki dźwigniom zmiany biegów umiejscowionym wygodnie po obu stronach fotela operatora, zapewniającym swobodne zajmowanie pozycji na fotelu operatora podczas wsiadania i wysiadania z ciągnika. Jednotarczowe suche sprzęgło gwarantuje natomiast łatwość obsługi i niskie koszty serwisowe.

Zmiana kierunku jazdy podczas manewrowania na uwrociach pola lub podczas podczepiania maszyn jest niezwykle prosta, dzięki mechanicznej dźwigni zmiany kierunku przód/tył umieszczonej po lewej stronie kierownicy. Jako wyposażenie opcjonalne istnieje możliwość wyposażenia ciągnika w dźwignię Power Control. Znajduje się ona po lewej stronie kierownicy i pozwala na wygodne oraz proste wykonywanie trzech operacji – zmianę kierunku jazdy przód/tył oraz wysprzęglanie wraz z możliwością regulacji agresywności rewersu. Dzieło sztuki wśród przekładni.

Sprosta każdej maszynie!

Podobnie jak w innych ciągnikach Massey Ferguson, seria 4700 wyposażona jest w dwie pompy hydrauliczne. Pierwsza pompa o wydajności 27 litrów/min. odpowiada za układy wewnętrzne ciągnika takiej jak: wspomaganie kierownicy, napęd na 4 koła czy wałek WOM. Druga pompa o wydajności 65 litrów/min. pozwala, aby tylny elektronicznie regulowany podnośnik dźwignął 3000 kg. Dodatkowo ten wydatek oleju jest dostępny na standardowych dwóch parach tylnych wyjść hydraulicznych, napędzając maszyny posiadające układy hydrauliczne.

Nie ma ograniczeń jeśli chodzi o zakres maszyn, jakie mogą pracować za ciągnikiem MF serii 4700. Wszystkie modele są bowiem zaopatrzone w wałek WOM o średnicy 35 mm i sześciu wpustach oraz posiadają dwie prędkości wałka WOM 540 lub 1000 obr./min. zabezpieczonych za pomocą niezależnego sprzęgła WOM.