Zbiory dobre – wszystko dobrze.
Sukces dzięki ciągłości – to motto firmy Kemper,
numerem 1 w dziedzinie bezrzędowych przystawek koszących.

Know-how i doświadczenie są podstawą dla innowacyjnych rozwiązań i najwyższej jakości. Od ponad 100 lat zajmujemy się rozwojem, produkcją i dystrybucją najwyższej klasy technologii dla profesjonalnych użytkowników na całym świecie.

„Made in Germany” jest dla nas więcej niż tylko znakiem jakości. Na 100 000 m2 terenie zakładu w Münsterland firma Kemper zatrudnia około 250 pracowników. Rozwój, opieka nad klientem i produkcja są u nas ze sobą bardzo ściśle powiązane. Jest to gwarancją ciągłego postępu naszych produktów.

Przystawki Kemper serii 300plus koszą z dużą prędkością obrotową szybko i bez kompromisów. Do 12 rotorów koszących pozwala na zastosowanie w przypadku najróżniejszych upraw – bez względu rozstaw rzędów. Dzięki tej bezrzędowej technice zbierania, można wjeżdżać na pole z każdej strony, co jest wielkim plusem w przypadku leżącej kukurydzy. Jednolite doprowadzanie zbieranego materiału w kierunku wzdłużnym do sieczkarni oraz czyste łączenie w wiązki za pomocą specjalnych stopniowych bębnów pozwala na pełne wykorzystanie sieczkarni. Seria 300plus oferuje najwyższą produktywność przy maksymalnej jakości sieczki na każdej szerokości bębna sieczkarni.

345 plus

Szerokość robocza 4,5 m
Szer. transportowa 3 m

360 plus

Szerokość robocza 6 m
Szer. transportowa 3 m

360 plus

Szerokość robocza 7,5 m
Szer. transportowa 3 m

390 plus

Szerokość robocza 9 m
Szer. transportowa 3,3 m

KEMPER – gotowy do użycia o każdej porze roku!

Wysoka rentowność i szerokie możliwości zastosowań to cechy wyróżniające przystawki firmy Kemper. Przy pomocy przystawek firmy Kemper można zbierać wiele roślin cienkołodygowych przeznaczonych do produkcji pasz i biogazu. Nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych ten bezrzędowy system zbierania z szybko pracującymi rotorami pozwala na bezproblemowe koszenie na całej szerokości roboczej. Rotory koszące z wymiennymi segmentami i specjalnymi zgarniakami spełniają wszystkie warunki do osiągnięcia najlepszych wyników zbiorów.

Przystawki firmy Kemper seria 300 plus mają szeroki zakres zastosowania. Można nimi zbierać: kukurydzę, sorgo, słonecznik, całe rośliny zielone (GPS), rzepak, trawa Pampas.

Mała szerokość transportowa i inteligentne składanie przystawki zapewniają doskonała widoczność. Zewnętrzne rotory tnące w modelach 345 plus, 360 plus i 375 plus są hydraulicznie składane do szerokości transportowej 3 m, w modelu 390 plus szerokość transportowa po złożeniu wynosi 3,3 m.

Nie tylko w polu seria 300 plus jest innowacyjną, również w ruchu drogowym przystawki mają bardzo widoczne plusy. Dzięki wbudowanemu oświetleniu i składanemu skrzydłu ( od 375 plus) kierowca ma doskonały widok na drogę. Wysoka zwrotność i zoptymalizowana masa urządzenia dodatkowo ułatwiają transport.

Dodatkowe podwozie transportowe zapewnia komfort i automatycznie maksymalne bezpieczeństwo oraz spełnia najsurowsze przepisy ruchu drogowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowca ma doskonałą widoczność na drogę. Zoptymalizowana waga i zwrotność ułatwiają również transport. Gdy przystawka jest złożona dwie osłony bezpieczeństwa są automatycznie składane po obu stronach maszyny. Zintegrowane oświetlenie jest automatycznie podłączone. Kierowca nie musi opuszczać kabiny co pomaga zaoszczędzić cenny czas. Przystawka jest szybko gotowa do pracy co prowadzi do zwiększenia wydajności. Podwozie transportowe jest dostępne dla przystawek 8, 10 i 12 rzędowych serii 300 plus dedykowanych do sieczkarni Claas Jaguar serii 900.

Uniwersalne przystawki firmy KEMPER wyróżniają się niską masą oraz krótką i zwartą budową. Szybko pracujące rotory ścinają czysto zbierany materiał. Niewymagające większego serwisu bębny transportowe zbierają materiał w wiązki i optymalnie doprowadzają do bębna tnącego sieczkarni. Wszystkie skrzynie biegów są zabezpieczone bezobsługowymi sprzęgłami bezpieczeństwa.

Uniwersalne przystawki serii 300 plus charakteryzują się niską masą dzięki czemu nacisk na podłoże jest zmniejszony oraz zwartą budową dzięki której uzyskujemy doskonałą zwrotność.

Plusy nie tylko w polu. Mała szerokość transportowa i inteligentne składanie przystawki zapewniają doskonałą widoczność a wysoka zwrotność zoptymalizowana masa dodatkowo ułatwiają transport.

Wysoka rentowność, szerokie możliwości zastosowań to cechy wyróżniające przystawki firmy Kemper. Przystawkami firmy Kemper można zbierać oprócz kukurydzy wiele roślin cienkołodygowych przeznaczonych na paszę i na biogaz. Bezrzędowy system zbioru z szybko pracującymi rotorami pozwala na pracę na całej szerokości roboczej nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych.

Nie tylko w polu seria 300plus jest innowacją, również w ruchu drogowym przystawki mają bardzo widoczne plusy. Dzięki wbudowanemu oświetleniu i składanemu skrzydłu (od 375plus) nie tylko kierowca ma doskonały widok na drogę. Wysoka zwrotność i zoptymalizowana masa urządzenia dodatkowo ułatwiają transport.

Plus w wyposażeniu

Komfortowa jazda – dzięki automatycznemu prowadzeniu w rzędzie z nowym czujnikiem KEMPER.

Elektrohydrauliczna rama wahadłowa zapewnia doskonałe dopasowanie do podłoża i równomierny wygląd sieczki, w szczególności na wzgórzach i na kamienistym podłożu:

 • Aktywne dopasowanie wysokości do podłoża i regulacja wysokości przystawki
 • Aktywna regulacja przy pomocy czujników w dzielnikach zewnętrznych
 • Hydrauliczne dopasowanie
 • Równomierne zbieranie przy większych długościach ścierniska
 • Minimalizacja zanieczyszczeń paszy
 • Mniejsze koszty zużycia i serwisu

Przekładnia Multi speed

Przekładnia Multi Speed oferuje więcej prędkości dla różnych długości cięcia. Przekładnia z 4 przełożeniami zapewnia optymalny przepływ materiału do walców zasilających sieczkarni. Płynny transport materiału stanowi podstawę idealnego wykorzystania sieczkarni i daje doskonałą jakość sieczki. Zintegrowane szybkozłącze ułatwia podczepianie i odczepianie przystawki. Szybkozłącze umożliwia automatyczne podczepienie napędu przystawki z sieczkarnią. Złącze jest częścią przekładni która zawiera również system szybkiego blokowania przystawki. Przystawkę można łatwo i bezpiecznie zabezpieczyć przy pomocy jednej dźwigni. Przekładnia Multi Speed z szybkozłączem dedykowana jest do sieczkarni Claas typ 494, 496, 497.

Bezrzędowy system Zbioru

Dzięki tej bezrzędowej technice zbierania można wjeżdżać na pole z każdej strony, co jest wielkim plusem w przypadku leżącej kukurydzy. Jednolite doprowadzenie zbieranego materiału zbieranego materiału w kierunku wzdłużnym do sieczkarni oraz czyste łączenie w wiązki za pomocą stopniowych bębnów pozwala na pełne wykorzystanie sieczkarni. Seria 300 plus oferuje najwyższą produktywność przy maksymalnej jakości sieczki na każdej szerokości bębna sieczkarni.

Rotor tnący

Bezrzędowy system cięcia z rotorami o wysokiej prędkości cięcia. Zcinanie na całej szerokości cięcia odbywa się za pomocą ostrzy w kształcie zamkniętych pił z wymiennymi segmentami. Szybko obrotowe rotory tnące mogą również pracować w trudnych warunkach jak np. chwasty czy zbiór całych roślin na kiszonkę (GPS)

Ostrza

Ostrza powlekane są węglikiem wolframu, wyprodukowane z certyfikatem jakości, samo ostrzące, dzięki którym obciążenie na sprzęgła i przekładnie jest mniejsze.

Rozstrzępianie ścierniska

Przystawki wyposażone są w łopatki specjalnego kształtu. Ostre ściernisko jest rozstrzępiane przez te łopatki, które są umieszczone pod rotorami. Rozstrzępianie ma na celu ochronę opon sieczkarni i przyspiesza postępowanie procesów gnilnych.

Od chwili wprowadzenia na rynek w 1986 roku sprzedanych zostało ponad 20 000 maszyn. Oprócz bezrzędowych przystawek koszących w ofercie znajdują się również urządzenia transportowe do przystawek, bezrzędowe sieczkarnie zawieszane, podbieracze do trawy i przystawki do zbierania kukurydzy.

Szczególne cechy KEMPER serii 300 Plus to:

 • Specjalne dzielniki zewnętrzne pozwalają na lepsze pobieranie leżącej kukurydzy
 • Małe bębny przenośnikowe pochylone przed rolkami podającymi aby zapewnić aktywny transport w dolnej części strumienia
 • Mechaniczna rama wahliwa jest dostępna jako wyposażenie seryjne
 • 2 – stopniowa skrzynia biegów zapewnia optymalną prędkość obrotową, by móc elastycznie reagować na wszystkie warunki oraz zmieniające się długości koszenia podczas zbiorów
 • Sprzęgło chłodzone cieczą dla optymalnego przenoszenia mocy zapewnia przegrzaniu, zapewnia dłuższą żywotność niż standardowe sprzęgło – dostępne jako zestaw montażowy
 • Przystawka jest od dołu otwarta, dzięki czemu uzyskuje się efekt samoczyszczenia
 • Przykręcane zgarniaki zapewniają optymalne działanie przystawki – proste do wymiany przez użytkownika
 • Rozstrzępianie ostrego ścierniska kukurydzy zapewnia ochronę opon sieczkarni polowej i przyspiesza postępowanie procesów gnilnych.

Wysoka rentowność i szerokie możliwości zastosowań to cechy wyróżniające przystawki firmy KEMPER. Przy pomocy przystawek firmy KEMPER można zbierać wiele cienkołodygowych roślin przeznaczonych do produkcji pasz i biogazu.
Nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych ten bezrzędowy system zbierania z szybko pracującymi rotorami pozwala na bezproblemowe koszenie na całej szerokości roboczej. Rotory koszące z wymiennymi segmentami i specjalnymi zgarniakami spełniają wszystkie warunki do osiągnięcia najlepszych wyników zbiorów.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z prospektem w języku polskim o przystawkach Kemper Serii 300plus