Czyszczalnie nasion oraz czyszczalnia na zboża pozwalają na bardzo dokładne oczyszczenie nasion jako jeden z etapów złożonego procesu.

W naszej ofercie posiadamy czyszczalnie wstępne jak i dokładne oraz tzw. combi czyli połączenie tych dwóch funkcji.

Czyszczalnie wstępne to m.in. czyszczalnie bębnowe (do czyszczenia nasion oleistych oraz zboża) oraz czyszczalnie sitowe (w tym czyszczalnie do traw).

Czyszczalnie dokładne to czyszczalnie sitowe z systemem nadmuchu (modele Delta od 101-108), czyszczalnie z systemem recyrkulacyjnym (Delta 116 rec, 117 rec, 118 rec).

Czyszczalnie Combi służą zarówno do czyszczenia wstępnego jak i do czyszczenia dokładnego. Wydajności do 50 t/h. Modele: 144.1 oraz 143.1.

Jeśli chcą Państwo zamówić czyszczalnie, nasza firma zapewnia w tym zakresie kompleksową obsługę we współpracy z uznanymi producentami wyposażenia tego rodzaju. Gwarantujemy pełne zadowolenie z inwestycji poczynionych razem z nami!

Czyszczalnie do zboża – nasion od Buttimer – najwyższa jakość!

W naszej ofercie dostępne są wyłącznie najwyższej jakości czyszczalnie do nasion oraz czyszczalnie do zboża, które pozwalają na prowadzenie wydajnych, sprawnych, szybkich oraz energooszczędnych procesów oczyszczania.

Naszym Klientom zapewniamy przy tym kompleksową obsługę związaną z wyszukaniem odpowiednich urządzeń. Jeśli potrzebują Państwo pomocy w doborze odpowiedniego wyposażenia takiego jak czyszczalnia do nasion oraz czyszczalnia do zboża, zapewniamy fachowe doradztwo.

Zajmujemy się także dostawą oraz montażem urządzeń takich jak czyszczalnia do nasion i zbóż , ich uruchomieniem, a także serwisem. Dzięki temu nasi Klienci mają zapewnione pełne wsparcie w realizacji swoich inwestycji.

Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą, aby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania związane z naszą obsługą.

Buttimer – czyszczalnie sitowe, czyszczalnie na nasiona, czyszczalnie na zboża – zapraszamy serdecznie do sprawdzenia naszej pełnej oferty!

Czyszczalnie sitowe Combi

Czyszczalnia sitowa na nasiona i zboża Combi jest zaprojektowana zarówno do czyszczenia wstępnego o wysokiej wydajności. Czyszczalnie sitowe służą jako czyszczalnie do nasion, zboża oraz takich produktów jak groch, nasiona rzepaku, jak i do czyszczenia przemysłowego ziarna, mielenia i słodowania. Dopełnieniem powierzchni sita jest wysoce wydajny system recyrkulacji przed i po ssaniu.

Czyszczalnie

Cimbria opracowuje i produkuje rozwiązania dla czyszczenia wstępnego zboża, kukurydzy, nasion rzepaku, grochu i podobnych produktów przed suszeniem czy magazynowaniem. Czyszczenie to różni się od typowego czyszczenia wstępnego poprzez sam proces, w którym również oddzielane są produkty mniejsze głównej partii.

Gama urządzeń Cimbria to Czyszczalnie Wstępne Delta, Aspiratory i Czyszczalnie Combi.

Czyszczalnia Wstępna Cimbria to uniwersalna czyszczalnia sitowa zaprojektowana do czyszczenia wstępnego przy użyciu 5 – 15m² powierzchni w połączeniu z zaawansowanym systemem aspiracji. Czyszczalnie wstępne osiągają wydajność od 7.5 do 360t/h.

Aspirator może być stosowany jako aspirator przed i po czyszczeniu dla efektywnego usuwania pyłu, plew itp. Co istotne, aspirator stosowany przed czyszczeniem redukuje emisję pyłu w magazynie oraz podczas suszenia i czyszczenia.

Czyszczalnia Rotoclean firmy Cimbria jest efektywnym separatorem do wszystkich rodzajów ziarna i kukurydzy. Urządzenie posiada wysoką wydajność dla wstępnego czyszczenia ziarna i innych z wysoką zawartością wilgoci i zanieczyszczeń (od 70-80t do 150t).
Czyszczalnia Rotoclean jest całkowicie obudowana, odporna na pył, wykonana ze stali ze wszystkimi częściami ruchomymi, całkowicie osłoniętymi.
Proces czyszczenia następuje w skutek pracy trzech rotacyjnych bębnów, zapewniając całkowicie stałe i pozbawione wibracji użytkowanie. Czyszczalnia Rotocleaner jest dostępna w trzech rozmiarach i wydajności od 75 do 150 ton ziarna na godzinę.

Czyszczalnie do zboża szczotkowe Cimbria DELTA są doskonałe do obróbki nasion trawy i koniczyny oraz do rozdzielania podwójnych traw. Ponadto, są stosowane do usuwania włochatych końcówek kiełków zbóż.

Czyszczalnie szczotkowe są zaprojektowane w systemie modułowym i są dostępne z ilością do  czterech cylindrów. Ostatnia cyfra wskazuje ilość cylindrów, które mogą być ułożone w szeregu (seriach) czy równolegle. Cylindry są wyposażone w szczotki, które obracając się powodują ocieranie się ziaren pomiędzy szczotkami a wewnętrzną powierzchnią urządzenia.

Wszystkie typy Czyszczalni szczotkowych Cimbria DELTA są całkowicie zamknięte, pyłoszczelne i wyposażone w otwór  dla połączenia z systemem aspiracyjnym.

Czyszczalnie Sitowe Cimbria (142, 143, 144,145)

Czyszczalnie do zboża oraz pozostałych materiałów sypkich ma ogromne znaczenie, nie tylko dla ich jakości, ale również późniejszej sprzedaży. Jeśli zajmujemy się produkcją oraz magazynowaniem płodów rolnych, musimy inwestować w czyszczalnie sitowe, dzięki którym zbiory będą oczyszczone z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, tj.: ziemia, piach, fragmenty innych roślin czy kamienie. Równie ważne jest także pozbycie się zanieczyszczeń, które w niedługim odstępie czasu mogą spowodować np. rozwijanie się grzybów.

Czyszczalnie sitowe służą do czyszczenia wstępnego. Urządzenia dzięki zaawansowanej technologii pozwalają uzyskać końcowy produkt o ponad 98% czystości. Czyszczalnie do zboża, między innymi czyszczalnie sitowie Cimbria doskonale się do tego nadają. Wykonywane są one na specjalne zamówienie klienta i mają za zadanie optymalizację pracy podczas obróbki zboża. Zwracamy uwagę na jakość materiałów, z których wykonane są czyszczalnie do zboża Cimbria. Podstawą jest wysokiej jakości blacha ocynkowana, zabezpieczona antykorozyjnie. W żaden sposób nie oddziałuje ona na czyszczone płody rolne, co jest ważne z punktu widzenia dalszej obróbki. Dodatkowo w czyszczalniach zastosowano nowatorskie rozwiązania, które gwarantują dokładną i optymalną pracę sit. Preferowany jest tu oscylacyjny ruch sit, dzięki któremu możliwe jest skuteczne odseparowanie zanieczyszczeń od zboża.

Kolejnym elementem jest układ sterujący oraz zasilanie. Są to elementy niezwykle ważne, mające zasadniczy wpływ na pracę czyszczalni oraz gwarantujące jej wydajność. Czyszczalnię można bezproblemowo połączyć z innymi urządzeniami w magazynie rolniczym, tworząc kompatybilny system. Całość jest niezawodna, a także prosta i intuicyjna w obsłudze.

Czyszczalnie do zboża Sitowe Delta są dostępne w 12 modelach z powierzchnią sita od 5 do 32,4 m², ich wydajność sięga od 30 t/h  do 360 t/h.

Czyszczalnie do zboża sitowe Cimbria to:
– skuteczny sposób na odseparowanie zanieczyszczeń,
– najlepszy sposób na oczyszczenie ziaren,
– solidność konstrukcji,
– prostota montażu, demontażu oraz utrzymania,
– nowoczesne materiały użyte do produkcji,
– prosty system wymiany sit,
– intuicyjna automatyka i sterowanie.