Agrisem DS 200 i DS 500 to specjalnie zaprojektowany siewnik, który można zamontować na wielu maszynach Agrisem takich jak Disc-O-Mulch, Maximulch, a także Vibromulch, których szerokość robocza nie przekracza 6 m. Uniwersalny siewnik pozwala na wysiew każdego rodzaju małych ziaren oraz poplonów podczas podorywki, co zmniejsza liczbę przejazdów.

Agrisem DS 200-500 to uniwersalne siewniki poplonów o pojemności 200 lub 500 litrów, bardzo łatwo dostępne dzięki stopniowi, który posiada homologację. Dozownik pod zbiornikiem posiada wałek rozdzielający, który może być wyposażony w 2 rodzaje wkładów bębenków dozujących, odpowiednio do rodzaju materiału siewnego. Po dozowaniu ziarno jest przesypywane za pomocą przewodów aż do rozpraszaczy a następnie umieszczone tuż przed wałem maszyny. Napęd dozownika i wentylatora jest zapewniony dzięki elektrycznemu lub hydraulicznemu silnikowi. Intensywność siewu może się wahać między 0,6 do 53 kg/ha (dla szerokości roboczej 3 m oraz przy prędkości 15 km/h).

Uniwersalny siewnik do poplonów – możliwość montażu na maszynach Disc-O-Mulch Silver (nieskładanych i składanych), Disc-O-Mulch Gold (nieskładanych i składanych – bez funkcji hydraulicznego składania wału), Maximulch S3 (nieskładanych i składanych – bez funkcji hydraulicznego składania wału), Vibromulch (nieskładanych i składanych – z wyjątkiem modeli ciągnionych). Elektryczny napęd dozownika. Pojemność zbiornika: 200 L lub 500 L. Bezpieczny pomost załadunkowy z drabinką. Rampa z 8 rozpraszaczami umieszczona przed wałem. Radar do wyznaczania dawki ziarna w zależności od prędkości (jako opcja). Komputer «A-Organizer» bez funkcji wyznaczania dawki ziarna w zależności od prędkości.

Wkłady bębenków dozujących (kaneli), stosowane w zależności od rodzaju materiału siewnego

Uniwersalne siewniki do poplonów Agrisem DS 200 i DS 500 mogą być montowane na różnych maszynach, dzięki czemu stają się jeszcze bardziej praktyczne i uniwersalne.