PRZYSTAWKI DO ZBIORU SŁONECZNIKA HELIANTHUS

Przystawki do zbioru słonecznika Helianthus dostępne są w szerokościach 7,40 [m] i 9,50 [m]. Helianthus zbiera plony całą swoją szerokością, dlatego rozstaw rzędów podczas siewu nie ma znaczenia w trakcie zbioru.

Ich cechą charakterystyczną jest hydrauliczna regulacja wysokości i prędkości nagarniacza z kabiny kombajnu. Umożliwia ona nieustanną regulację przepływu materiału w zależności od wysokości i odmiany słonecznika, dzięki synchronizacji nagarniacza i prędkości jazdy.

Nawet prędkość nagarniacza może być regulowana hydraulicznie z kabiny operatora (wyposażenie opcjonalne)

Przy użyciu zestawu, który pozwala wygodnie zsynchronizować prędkość pracy nagarniacza z prędkością jazdy maszyny.

Ślimak wykonany jest z jednego elementu, bez użycia podpór pośrednich, co przyczynia się do idealnego dostarczania materiału do podajnika pochyłego, nawet gdy mamy do czynienia z bardzo trudnymi warunkami zbioru.

Napęd ślimaka jest zabezpieczony za pomocą sprzęgła przeciążeniowego, które chroni przed uszkodzeniem w przypadku zakleszczenia.

Wszystkie wały napędowe są wykonane ze stopu stali, a ich powierzchnia została dodatkowo utwardzona, tak aby zapewnić dłuższą żywotność i odporność na zużycie

Cały system tnący został wykonany z komponentów o najwyższej jakości, podobnie jak przekładnia przekazująca ruch na ostrza.

Przenośnik ślimakowy jest zamontowany bez dodatkowych wsporników w środkowej części, dzięki czemu idealnie zaopatruje przenośnik pochyły, nawet jeśli w plonie znajdują się chwasty. Wszystkie napędy są chronione przez sprzęgła przeciążeniowe.

Wałki przekładni są wykonane ze stopów stali poddanych procesowi hartowania gwarantującemu dużą wytrzymałość i niski stopień zużywania.
Układ tnący jak i jego napęd wykonane są z najlepszych komponentów. Odpowiedni kształt rozdzielaczy minimalizuje straty materiału.
Helianthus może pracować z każdym modelem kombajnu zbożowego i potwierdza wysoką jakość produktów firmy Capello.