Koncepcja nowych przystawek do kukurydzy DIAMANT jest rewolucyjna i innowacyjna. Lżejsze ale jednocześnie bardziej wytrzymałe, perfekcyjny mechanizm składania i nowy design – te wszystkie nowe cechy gwarantują znakomitą jakość pracy i wysoką wydajność.

LEKKA A JEDNOCZEŚNIE BARDZO WYTRZYMAŁA RAMA

Nasi inżynierowie byli zainspirowani formą nowego mechanizmu składania, od którego nowe składane przystawki dostały nazwę „HS” – jest to skrót od angielskich słów oznaczających „podkowę konia”. W jaki sposób lżejsza maszyna może być jednocześniebardziej wytrzymała? Rama przystawek DIAMANT potwierdza, że jest to możliwe. Jej konstrukcja została wynaleziona, żeby zapewnić lekką ale solidną strukturę z perfekcyjnymi wymiarami w celu zbudowania nawet najszerszych przystawek składanych. Oczywiście, również nowe przystawki mogą być montowane do wszystkich typów kombajnów i kąt pracy jest regulowany w zależności od potrzeb operatora.

EKSKLUZYWNY I WYDAJNY DESIGN

Nowe rozdzielacze wykonane z wytrzymałych polimerów oznaczają kolejny krok naprzód w historii przystawek do kukurydzy CAPELLO. Wygięty kształt upraszcza przepływ materiału we wszystkich warunkach zbioru, co czyni żniwa kukurydziane szybkie i proste. Wszystkie Państwa oczekiwania będą spełnione! Czyszczenie przystawki jest łatwe i szybkie dzięki możliwości uniesienia i zabezpieczenia wszystkich rozdzielaczy bez użycia narzędzi. W celu umożliwienia zbioru również w najtrudniejszych warunkach, w przypadku leżącej kukurydzy, gdzie bardzo istotne jest prowadzenie przystawki jak najbliżej gruntu, stworzyliśmy automatyczny system, który odczepia rozdzielacz. System ten po natrafieniu na przeszkodę natychmiast uwalnia rozdzielacz. Mechanizm ten chroni przed uszkodzeniem rozdzielacz i inne części, zabezpieczając przed utratą czasu i pieniędzy na naprawę.

ZNAKOMITA WIDOCZNOŚĆ NA DRODZE ZE ZŁOŻONĄ MASZYNĄ

Z przystawką DIAMANT nawet przejazdy po drogach stają się przyjemnością. W rzeczywistości jedną z najważniejszych zalet przystawek CAPELLO, cechą, dzięki której były one zawsze rozpoznawane, są ich kompaktowe wymiary na drodze. Zapewniają one łatwe przejazdy i znakomitą widoczność z kabiny.

Sprzęgło ślizgowe zanurzone w oleju jest bezobsługowe i gwarantuje maksymalną ochronę podzespołów przystawki. Osłona połączeń łańcuchów zapewnia ciągłe smarowanie.

PERFEKCYJNY MECHANIZM ZRYWAJĄCY I ROZDRABNIAJĄCY

Bijącym sercem przystawek DIAMANT jest mechanizm zrywający i rozdrabniający każdy rząd kukurydzy – jest to istota technologii zawierająca dekady doświadczeń zbieranych na polach całego świata. Dynamika zbioru była i jest obserwowana i analizowana krok po kroku i każdy element jest traktowany z maksymalną uwagą bez ignorowania nawet najmniejszych szczegółów.

DIAMANT został stworzony z rozdrabniaczem, tworzącym z nim naturalną symbiozę, która jest widoczna po rezultatach uzyskiwanych na polu: niespotykane, najczystsze i najbardziej wydajne rozdrabnianie, tak blisko gruntu jak to tylko możliwe, w porównaniu do przystawek, które „również” posiadają rozdrabniacz. Ponadto jego nowa pozycja – po lewej stronie fotela operatora – eliminuje problemy związane z wentylacją i zabrudzeniem chłodnic spowodowanym pyłem wciąganym w górę przez rotory. DIAMANT jest również dostępny bez rozdrabniacza, który może być zamontowany później w prosty sposób. Jak wszystkie przystawki do kukurydzy CAPELLO także DIAMANT daje możliwość wyłączenia rozdrabniacza kiedy jest on niepotrzebny (rotor będzie wtedy zablokowany, dzięki czemu unika się przeszkód podczas zbioru).

Precyzja zbioru jest bardzo wysoka dzięki zsynchronizowanym płytom zrywacza przesuwającym się równocześnie. W ten sposób rząd roślin znajduje się zawsze centralnie pomiędzy walcami. Obróbka rośliny do momentu zerwania kolby jest zawsze prowadzona perfekcyjnie pionowo do podłoża. Chroni to przed stratami i zwiększa czystość zbioru, dzięki czemu rośnie również potencjał kombajnu zwłaszcza w leżącej kukurydzy, gdzie operator ze swoim doświadczeniem może regulować proces zbioru wybierając odpowiednie otwarcie płyt zrywacza.

PRZEKŁADNIE

Przekładnia napędowa wykonana jest z aluminium, które poddawane jest specjalnej obróbce dzięki której przekracza ono wszelkie limity wytrzymałości i trwałości znane do tej pory. Wewnątrz stalowe koła napędowe zapewniają przeniesienie napędu ze znakomitą precyzją, która zawsze była znakiem rozpoznawalnym przystawek CAPELLO, gwarantując czyste, szybkie i bezproblemowe żniwa. Również przekładnie zostały ulepszone: wałki mają większe wymiary w celu stworzenia przystawki o większych osiągach. Łańcuchy napędowe są całkowicie odizolowane od środowiska zewnętrznego i nieustannie smarowane. Łańcuchy są zawsze odpowiednio napięte dzięki specjalnym napinaczom zapewniającym zawsze właściwe naciągnięcie w zależności od warunków pracy, również podczas włączonych obrotów wstecznych. Aluminiowa przekładnia napędowa przenośnika ślimakowego posiada sprzęgło ślizgowe zanurzone w oleju zapewniającym smarowanie i utrzymanie systemu w czystości.