Z każdym rokiem przybywa zwolenników systemu siewu bezpośredniego. Związane jest to poszukiwaniem coraz bardziej efektywnych metod produkcji, które pozwolą wykonać kilka zabiegów za jednym przejazdem maszyny. A więc ekonomia – oszczędzamy czas i pieniądze. Kolejny powód to konieczność zachowania jak największej ilości wilgoci w glebie i jak najlepsze dostarczenie roślinom składników nawozowych. Wymagania nowoczesnego rolnictwa są coraz wyższe.

AGRIMAR oferuje Państwu maszyny polskiego konstruktora, producenta, ale i rolnika, który po latach nauki, badań i testów zbudował własną maszynę do tzw. siewu pasowego. Mowa oczywiście o Panu Macieju Czajkowskim i jego maszynach z logiem firmy „Czajkowski„.

Czym jest uprawa pasowa? Jest to system uprawy gleby, który polega wyłącznie na spulchnianiu wąskiego pasa w rzędzie siewu. Łączy w sobie zalety konwencjonalnej uprawy gleby (m.in.bezpieczeństwo plonów) z korzyściami siewu bezpośredniego (m in. ochrona gleby przed erozją oraz minimum kosztów). Technologia ta pozwala również zastosować zlokalizowane nawożenie. Zainteresowani? Więcej informacji o maszynach Czajkowski oraz uprawie pasowej znajdziecie Państwo klikając tutaj.

Zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu z flagowym MF 8740S z zestawem Czajkowski ST600 – duet idealny!