4 czy 6 cylindrów? – oto jest pytanie!

Niejeden klient przed zakupem ciągnika ma poważny dylemat – wybrać 4 czy 6-cylindrowy silnik skoro obydwa generują taką samą moc?
Otóż żeby właściwie podejść do odpowiedzi na to pytanie po pierwsze należy zastanowić się do jakich zadań będzie wykorzystywany upragniony ciągnik. Kolejna rzecz to powierzchnia gospodarstwa i czy będzie to główna maszyna w tym gospodarstwie czy może ciągnik pomocniczy.

(więcej…)

Czytaj więcej

Długo wyczekiwany MF 8S ujrzał światło dzienne!

Zapowiadany i długo wyczekiwany nowy MF 8S w dniu 24 lipca 2020 roku nareszcie ujrzał światło dzienne!

Nowa seria MF 8S wdraża nową erę doskonałych i niezawodnych ciągników, zapewniających niezrównany dotąd poziom komfortu i wydajności dla w pełni połączonego, inteligentnego i zrównoważonego rolnictwa. (więcej…)

Czytaj więcej

Nowy MF 4700 M – jeszcze lepszy niż dotychczas!

Nowa seria MF 4700 M to nowoczesna, wytrzymała i prosta gama ciągników, która zapewnia wyjątkową wydajność i szerokie zastosowanie dla każdego typu produkcji rolniczej.

Seria MF 4700 M obejmuje trzy nowe modele od 82 do 100 KM, które zastąpią istniejącą serię MF 4700. Wszystkie są napędzane najnowszymi 3,3-litrowymi trzycylindrowymi silnikami AGCO Power (82, 92, 100 KM) spełniające normy emisji spalin Stage V. Nowy MF 4710 M o mocy 100 KM będzie najmocniejszym w tej serii modelem, zastąpi dotychczasowy model o mocy 95 KM, natomiast model o mocy 75 KM nie będzie już dostępny. Wszystkie modele nowej serii MF 4700 M, z wyjątkiem modelu 100 KM, można również zamówić w wersji platformowej (bez kabiny).
(więcej…)

Czytaj więcej

Czy tak będzie wyglądał nowy MF serii 7800S?

Pamiętacie ubiegłoroczne targi AGRITECHNICA i zaprezentowany szerokiemu gronu model koncepcyjnego ciągnika MF NEXT? Obecnie w mediach i prasie branżowej coraz głośniej o następcy zasłużonych i bardzo udanych ciągników serii MF 7600 i 7700S. Informacje, w tym pierwsze zdjęcia szpiegowskie przedstawiają nowy model ciągnika MF wyglądem zbliżony do MF NEXT. Na pierwszy rzut oka uwagę zwraca niebanalny design, z zupełnie nową kabiną z charakterystycznie opadającą przednią szybą. Rozwiązanie to ma wpłynąć m.in. na lepszą widoczność, czystość przedniej szyby, więcej przestrzeni, lepszą wentylację i chłodzenie kabiny. (więcej…)

Czytaj więcej

Uprawa pasowa zyskuje coraz więcej zwolenników – sezon siewny 2020

Z każdym rokiem przybywa zwolenników systemu siewu bezpośredniego. Związane jest to poszukiwaniem coraz bardziej efektywnych metod produkcji, które pozwolą wykonać kilka zabiegów za jednym przejazdem maszyny. A więc ekonomia – oszczędzamy czas i pieniądze. Kolejny powód to konieczność zachowania jak największej ilości wilgoci w glebie i jak najlepsze dostarczenie roślinom składników nawozowych. Wymagania nowoczesnego rolnictwa są coraz wyższe.

AGRIMAR oferuje Państwu maszyny polskiego konstruktora, producenta, ale i rolnika, który po latach nauki, badań i testów zbudował własną maszynę do tzw. siewu pasowego. Mowa oczywiście o Panu Macieju Czajkowskim i jego maszynach z logiem firmy “Czajkowski“. (więcej…)

Czytaj więcej

Massey Ferguson – nie tylko czerwony…!

Ciągniki Massey Ferguson od dziesiątek lat kojarzą się z piękną, krwistą czerwienią na masce. Okazuje się natomiast, że niejednokrotnie maszyny spod trzech diamentów trafiały do klientów w zupełnie innym kolorze – np. w czarnym lakierze (tzw. “Black Edition”, czy “NEXT Edition”), złotym macie (wersja MF 7726 S P&B), czy np. z flagą Francji na masce. Są to oczywiście limitowane serie, dzisiaj przedstawiamy Państwu MF Black Ediotion / NEXT Edition. Prawda, że piękne? (więcej…)

Czytaj więcej

Väderstad – nowa marka w ofercie AGRIMAR!

Z przyjemnością informujemy, że AGRIMAR został dealerem marki Väderstad – producenta najwyższej klasy maszyn do uprawy i siewu!

Väderstad konstruuje i produkuje maszyny, które wykonują kilka zabiegów podczas jednego przejazdu z dużą prędkością. Korzyści z powyższego są oczywiste, szczególnie w warunkach coraz silniejszego niedostatku wody. Pola są gotowe do siewu w optymalnym czasie, a rośliny uzyskują najlepsze warunki do wyrównanych wschodów, co przekłada się na maksymalną wydajność przy ograniczeniu kosztów oraz czasu pracy. (więcej…)

Czytaj więcej

AGRIMAR i Massey Ferguson – działamy pełną parą!

Lubimy naszą pracę… a maszyny Massey Ferguson to nasza pasja!

Pomimo trudnej obecnej sytuacji związanej z pandemią i licznymi przeciwnościami losu, które spotkały AGRIMAR w tym roku, działamy pełną parą! I mamy tego efekty – połowa kwietnia, a wydaliśmy naszym klientom już 10 nowych, pięknych ciągników Massey Ferguson! Dziękujemy i gratulujemy wszystkim nowym właścicielom! (więcej…)

Czytaj więcej