Z rynku znika marka Sulky, jednak cenione na całym świecie maszyny tej marki będą teraz do kupienia pod nazwą SKY Agriculture, w nowych biało-szarych barwach.

Do zmiany, która właśnie nastąpiła w firmie SULKY, firma przygotowywała się już od kilku lat. Znaną i cenioną przez rolników markę Sulky zastępuje znana już od kilku lat marka SKY Agriculture, która otrzymuje nowe logo i nowe barwy.

Zmiana marki ma na celu dostosowanie się firmy SKY Agriculture do zmian jakie zachodzą w sieciach dilerskich w całej Europie. Rynek ten konsoliduje się w coraz większym stopniu i następuje restrukturyzacja całej sieci dilerskiej.

Konsolidacja marek ma na celu także wzrost eksportu całej grupy. Obecnie około 40% maszyn firmy SULKY było sprzedawanych poza Francją, pod nowym logo i nazwą ten udział ma wzrosnąć do 50%. Warto podkreślić, że firma dużą wagę przykłada do szkoleń dla rolników z zakresu agronomii i wdrażania nowych technologii w rolnictwie.

Oficjalna premiera maszyn Sky Agriculture odbędzie się w Polsce na targach Agro Show 2023 w Bednarach. Natomiast pierwsze maszyny w nowych barwach opuściły mury fabryki 16 sierpnia 2023 roku.