Massey Ferguson zaprezentował nową serię ciągników MF 5S, obejmującej pięć modeli o mocy od 105 do 145 KM, kontynuując charakterystyczny projekt nowej ery – zapoczątkowanej w lipcu 2020 roku wprowadzeniem serii MF 8S. Wszechstronny ciągnik Massey Ferguson 5S łączy w sobie niezrównaną wydajność z prostą i wygodą obsługi – dla gospodarstw mleczarskich, przetwórczych i uprawnych.

Wszystkie modele z serii Massey Ferguson 5S są wyposażone w 4-cylindrowe silniki, które oferują maksymalną moc od 105 KM aż do 145 KM. Do wyboru są trzy warianty wyposażenia – Essential, Efficient i Exclusive – a także szeroki zakres opcji i wyposażenia dodatkowego. Nowy 4-cylindrowy silnik AGCO Power o pojemności 4,4 litra spełnia przepisy dotyczące emisji spalin Stage V dzięki technologii „All-in-one”. Elementy DOC i SCR są umieszczone pod kabiną, tak aby zaoszczędzić miejsce i zmaksymalizować widok do przodu ciągnika. Widok ten ułatwia również charakterystyczna, ścięta maska silnika. Interwały konserwacyjne wydłużone zostały do 600 godzin, co znacznie zmniejsza przestoje w pracy oraz koszty eksploatacji serii MF 5S.

Massey Ferguson MF 5S to 3 różne poziomy wyposażenia. Wszystkie pięć modeli z serii MF 5S jest dostępnych w wariantach Essential, Efficient lub Exclusive. Pakiety te obejmują szereg funkcji zwiększających wydajność i komfort. Cechy wyróżniające poszczególne warianty to moc hydrauliki, sterowanie zaworami hydraulicznymi, automatyka skrzyni biegów, funkcje joysticka oraz amortyzacja kabiny. Ciągniki MF 5S dostępne są z przekładnią Powershift. Skrzynia biegów Dyna-4 posiada 16×16 biegów, zaś skrzynia biegów Dyna-6 24×24 przełożenia. W modelach Exclusive i Efficient skrzynie biegów są standardowo wyposażone w AutoDrive (automatyczna zmiana czterech lub sześciu stopni Powershift podczas prac polowych i podczas transportu) i są sterowane za pomocą dźwigni napędu MultiPad. Wariant Essential z przekładnią Dyna-4 jest wyposażony w dźwignię T z funkcją SpeedMatching, która automatycznie wybiera najbardziej odpowiedni stopień Powershift dla danej prędkości przy zmianie biegu.

Udźwig tylnego podnośnika został zwiększony do 5700 kg, czyli o 7% więcej niż w poprzednim modelu. Maksymalna siła podnoszenia wynosi 6000 kg. Nowy przedni podnośnik o sile podnoszenia większej o 500 kg w stosunku do serii MF 5700S, został opracowany od podstaw wraz z nową resorowaną osią przednią, która pozwala utrzymać promień skrętu na poziomie 4 m. Nowy MF 5S z przodu możne podnieść łącznie 3000 kg. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu została zwiększona do 9500 kg. Wszystkie modele MF 5S wyposażone zostały w nowoczesną kabinę. Nowy system wentylacji i chłodzenia poprawia wymianę powietrza. W wersjach Exclusive i Efficient dźwignia sterująca MultiPad jest umieszczona w nowym podłokietniku, który jest znany z MF 8S.W modelach Essential skrzynia biegów jest obsługiwana za pomocą dźwigni w kształcie litery T zamontowanej z boku, a zawory hydrauliki sterowane są za pomocą dźwigni mechanicznych. Elektroniczny joystick, który jest montowany na podłokietniku, jest dostępny jako opcja w ciągnikach z ładowaczem czołowym.