Z przyjemnością informujemy, że Massey Ferguson otrzymał nagrodę Red Dot: Product Design 2021 za wzornictwo produktów w kategorii pojazdów użytkowych.

Nagrodą uhonorowano innowacyjną serię ciągników MF 8S. Zaszczyt ten przypadł firmie Massey Ferguson po kolejnej prestiżowej nagrodzie Tractor of the Year 2021, a także Best Global Digital Launch 2020.

Międzynarodowa kapituła wyłoniła ciągnik MF 8S spośród tysięcy maszyn zgłoszonych z ponad 60 krajów do konkursu Red Dot Award: Product Design 2021, który wygrać mogą wyłącznie produkty o najlepszym wzornictwie.

Seria MF 8S została stworzona przez rolników dla rolników, przeszła siedem lat dokładnych prób i badań oraz szeroko zakrojonych konsultacji z klientami. Łączy w sobie bardzo awangardowe wzornictwo i praktyczność. Ciągniki są bardzo dobrze wyposażone, a także zupełnie odmieniają sposób pracy operatora.

Premiera MF 8S była kamieniem milowym ofensywie rynkowej Massey Ferguson, której trzonem jest całkowicie zmodernizowana oferta ciągników. Po premierze MF 8S i MF 5S w 2020 r., do końca roku 2021 zamierzamy wprowadzić kolejne nowości, maszyny, które zgodnie z oczekiwaniami rolników mają być proste, niezawodne, inteligentne i połączone w sieci maszyny – przekazał podczas wywiadu Francesco Murro, Director Marketing, Massey Ferguson Europe & Middle East.

Charakterystyczna dla serii MF 8S konstrukcja Protect-U z 24 centymetrowej przerwą między kabiną i zabudową silnika jest czymś niespotykanym. Oprócz redukcji ciepła, hałasu i wibracji przenoszonych do kabiny, unikalna, pozycja silnika ułatwia chłodzenie jednostki napędowej, co sprzyja wyższym osiągom.

Całkowicie nowe ciągniki serii MF 8S to również nowatorskie wzornictwo i zupełnie nowa filozofia projektowania wszystkich ich aspektów – od silnika i kabiny po przekładnie i przeniesienie napędu, a także nowe rozwiązania sterowania i łączności. Ciągniki wyróżniają się bogatym wyposażeniem dostępnym w różnych pakietach o wyśmienitym stosunku przystępnej ceny do oferowanych możliwości. Pakiety umożliwiają nabywcom wybór maszyny z funkcjami, których naprawdę potrzebują.

Seria obejmuje cztery modele ciągników o mocy od 205 KM do 265 KM, zaś każdy z nich może wygenerować 20 koni mechanicznych więcej dzięki systemowi zarządzania mocą silnika (Engine Power Management).

Seria ciągników MF 8S to odpowiedź Massey Ferguson na oczekiwania nowoczesnego, zrównoważonego rolnictwa – najnowocześniejsze maszyny z pełną gamą usług sieciowych, dzięki którym rolnicy będą mogli prowadzić działalność z wyższą rentownością.