W roku 2019 Massey Ferguson świętuje 125. rocznicę powstania jednego z najdłużej działających dystrybutorów maszyn rolniczych w Wielkiej Brytanii.

Działalność Henry Peacocka i Johna Binningtona (P&B) została założona w Hull w 1894 roku, firma działała w Brigg, North Lincs, Peacock i Binnington. W 1898 r. na lokalnym pokazie drogi Henry Peacocka i Johna Binningtona (P&B) przecięły się z Massey-Harrisem – do dziś prekursorem Massey Ferguson.

Limitowana seria Massey Ferguson licząca 125 indywidualnie numerowanych, limitowanych ciągników została ozdobiona specjalnymi 125-rocznicowymi odznakami i dodatkami, takimi jak wyróżniające się kolory lakierów. Ciągniki są dostępne wyłącznie dla klientów P&B.

Massey Ferguson wyprodukował również serię ciągników Massey Ferguson 7726 S o mocy 280 KM w złotej kolorystyce jako sztandarowy element rocznicowych wydarzeń i wystaw. Dzisaj P&B jest jednym z czterech największych dystrybutorów marki Massey Ferguson w Wielkiej Brytanii pod względem wielkości sprzedaży, a w ubiegłym roku zgarnął nagrodę za największą liczbę sprzedaży kombajnów Massey Ferguson w Wielkiej Brytanii.

P&B zatrudnia 135 osób i odnotował łączny obrót w wysokości 63,7 miliona funtów w 2018 r. Michael Peacock, wnuk Henry Peacocka, nadal pełni funkcję prezesa i nadal aktywnie uczestniczy w tym biznesie. Syn Michaela, Nicholas, jest wiceprzewodniczącym – czwartym pokoleniem rodziny, która bierze udział w operacji P&B.

Mamy nadzieję i głęboko wierzymy, że firma AGRIMAR również doczeka tak wspaniałej rocznicy i specjalnie dedykowanej naszej firmie serii Massey Ferguson.